Sağlığınızı ve Sağlığınızı Besleyin ve En İyisi Olun

2 yıl önce eklendi

Varoluş sürecimizden bu yana her zaman en iyisi olmak istedik. En yetenekli müzisyen, en güçlü sporcu, en zeki ve en çalışkan öğrenci, en iyi evlat ve daha niceleri.. Tüm bu tutkular harika fakat er ya da geç “daha iyi” biri olduğu gerçeğiyle yüzleşiriz çünkü dünyada sadece biz yaşamıyoruz çünkü bu sadece bir hayattır.

Peki ya sadece kendi dünyamızın en iyisi olmak için çaba gösterseydik? Sizin dünyanız biricik ve sadece sizin elinizde. Orada istediğiniz güncellemeyi yapma hakkına sahipsiniz. Bu konuda herhangi bir sınırlandırma siz istemediğiniz sürece söz konusu değildir. O halde neden tüm enerjinizi istediğiniz gelecek için size yardım edebilecek şeylere ayırmıyorsunuz? Şu andan başlayarak neden beden, zihin ve ruh sağlığınızı önemseyerek ve dengeleyerek bir sonraki aşamaya taşımıyorsunuz?

Sağlıklı Ve Dengeli Beslenme Size Bu Işıltıyı Verir

Sağlıklı kelimesi bizde organik yiyeceklerle beslenmeyi çağrıştırır ve aynı zamanda çoğu zaman bir çoğu kişi sağlıklı beslenen insanların sadece salatayla yaşadığını düşünür. Fakat işler böyle değildir. Tüm sağlık örgütlerinin de yaptığı araştırmalar ve uyarılar vücudunuzun gerekli tüm besinleri alması gerektiği yönündedir. Sağlıklı beslenen insanlarda tüm bunların farkındalığıyla vücutlarının ihtiyacı olduğu kadar tüm besinlerden faydalanırlar. Bilinçsizce kendinizi kısıtlamak öfkeye ve başarısızlığa neden olur. Vücudunuz ihtiyacı olduğu şekilde sağlıklı beslenirseniz başta fazla kilolarınızdan ekstra bir çaba sarf etmeden arınır ve cildinizdeki problemlerin çözüldüğünü gözlemlersiniz. Aynı zamanda mutlu ve yenilenmiş bir özgüvenle hayatınıza devam edersiniz.

Aktif Olmak Sizi Daha Güçlü Yapar

Gün içerisinde telefon, bilgisayar, televizyon ya da bir masada geçirdiğiniz tüm saatleri hesapladınız mı hiç? Eylemsizliğin yeni uyuşturucu olduğunu biliyor muydunuz? Eylemsizlik tıpkı sigara gibi bir bağımlılık yaratır ve kaygı stres seviyenizi arttırır. Aynı zamanda vücüdunuzda bir çık sağlık problemlerine sebep olur.

Başarısızlık korkunuzu bir kenara bırakıp hedeflerinize ulaşacağınızı bilseydiniz yine de devam eder miydiniz? Zaten spor yapıyorsanız daha fazla ağırlık vererek, eğer hiçbir şey yapmıyorsanız da kendinize çok fazla yüklenmeden günde sadece 15 dakikanızı bile ayırarak eyleme geçmeniz kendinizi daha iyi hissetmek için çıktığımız yolda güzel bir adım olur.

En basitinden başlayın. İnternetten videolar izleyip uygulayabilirsiniz, molalarınızda yürüyebilirsiniz, yürüyen merdivenleri ve asansörleri bırakabilirsiniz. Bunlar sizi eylemsizlikten uzaklaştırır. Her gün bunları iki katına çıkararak kaslarınızı güçlendirebilirsiniz ve bunu gözlemleyebilirsiniz ve en güzeli estetik algılardan öte içinizde dern bir memnuniyet duygusuna ulaşırsınız.


Hayatın Senin Kontrolünde

Şu bir gerçek ki, gün içerisine dair listemiz çok kalabalık ve günümüz 25 saat olsa dahi bu bize asla yetmeyecek. Her sabah uyandığımızda bizim hayatımızı değil hayatımızın bizi kontrol edeceği hissine kapılıyoruz. Fakat aslında işler öyle değil. Jack Canfield bu konu hakkında şöyle diyor “ Hayatınızda kontrolüne sahip olduğunuz 3 şey var; düşünceleriniz, görselleştirdiğiniz görüntüler ve aldığınız eylemler.” Kendinize değer verin ve kendinize öncelik sağlayın. Daha iyi olmak için kendinizi keşfedin ve kusurlarınızı görün. Kendinizi ne kadar iyi tanırsanız yaşadığınız her anı, sorguladığınız nedenleri ve reaksiyonlarınızı ancak o zaman kontrol edebilir ve istediğiniz hayata anca bu şekilde erişebilirsiniz.

Güveniniz Artıyor

Kimimiz doğal bir güvenle var oluruz kimimiz de bu güveni kazanım ediniriz. Kısacası özgüven başka şekillerde de olsa hepimizin hayatında merkez bir noktada. Fakat özgüven sanrıları süreklilik kazandığında artık içinize dönmenin zamanı gelmiş demektir. Daha önce bu kazanımı edinmek için denediğiniz yöntemler başarısızlıkla sonuçlandıysa bu sadece o yöntemin sizde çalışmadığını gösterir. Bu sebeple bir başka yönteme küsmemelisiniz, denemekten vaz geçmemelisiniz çünkü emin olun bu imkansız değildir. Özgüven kazanım edindiğinde her anlamda çok daha sağlıklı ve keyifli bir hayat sürersiniz. İstediğiniz başarılara ulaşmanız kolaylaşır. Evet hayatta kontrol edemediğiniz çok şey oluyor olabilir. Fakat hayatınız ve sağlıklı yaşam iradi bir seçimdir ve mümkündür.

Senin İyi Olman Sosyal İletişimini Daha İyi Kılar

Kurduğumuz ilişkiler hayatımızda büyük bir yere sahiptir. Hayatımızda bağ kurduğumuz her şey bizi çok etkiler. Ailemiz, iş ortamımız, evcil hayvanlarımız ve daha nice şey hayatımızı süsleyen tamamlayıcı parçalardır. Kendimize olan sevgimiz ve kendimizle olan iletişimimiz güçlü bir temele ulaştığında tüm sosyal çevremiz ve sosyal iletişimimiz de bundan etkilenir. Bunu duygusal zeka olarak adlandırabiliriz. Etkileşimde bulunduğumuz kişilerle uyum sağlamamız sağlıklı yaşam için hayati önem taşır. Kendimizi kabul etmeyi öğrendiğimizde başkalarını da koşulsuz sevebiliriz.

Kelimeler Sihirli Birer Tılsımdır

Kelimelerimiz sihirlidir ve kendimizi besleme şeklimizdir. Kelimelerimizi dikkatli ve özenli seçerek kendimizde bir otokontrol sağlamamız daha fazla öz kontrolü, güven kazanımını ve hem kendimizi hem de çevremizi daha çok sevmemizi sağlar. Dünyamızın en iyisi olmak emek ister.


YORUMLAR