Ring Ring Hayatınız Çağırıyor; Hayatta Gerçek Çağrınızı Bulun

2 yıl önce eklendi

Farkında olalım ya da olmayalım hepimiz hayatımızın en az bir sürecinde bir tutku ve amaç için yaşarız. Mesela çocukken bir oyuna veya oyuncağa olan ilginizi düşünün belki müzik aleti çaldınız belki oyuncaklarınıza farklı kombinasyonlar üzerinde çalıştınız ya da sanat ve zanaat alanlarında kendinizi fütursuzca kaybettiniz. Şimdi yetişkin ve olgun yaşantınızda da bir amaç ve tutku arayışınız bu noktadan farklı değildir. Bir sürü ihtimaller silsilesi ile savrulurken klişe gelse dahi git gide dallanıp budaklanıp, ucu bucağı gelmeyen olasılıklar silsilesinde ‘’ne istiyorum?’’ ya da ‘’ bunu için ne yapmalıyım?’’ soruları ve bunların getirileriyle hayat sürüyoruz. Vizyonumuz ne kadar net olursa ve biz bunu ne kadar objektif görebilirsek yeni güzel kapılar ve ihtimaller o kadar çok açılır vizyonumuz daha temeli sağlam bir şekilde anlamlı hale gelir. Öz benliğinizin farkında ve onunla uyumlu bir şekilde yaşıyor musunuz? Sizin için anlamlı ve zevk veren şeyleri yapıyor musunuz? Hayatınızda istediğiniz şeylere sahip misiniz? Kendinizi tamamen canlı hissediyor musunuz? Her nerede olursanız olun ve her ne yaparsanız yapın gerçekten gönlünüzden gelerek mi yapıyorsunuz? Bu temel soruların cevapları vizyonumuzu tanımlar.

Özgüven ve öz saygıya sahip olduğumuz sürece olumlu ve olumsuz yönlerimizi şeffaf ve objektif bir şekilde görebiliriz ve bu geçmişte hissettiğimiz sıkışıklardan uzak daha aydınlık ve daha ferah bir yolda yürümemizi sağlar. Tutkunuz ne kadar güçlü olursa o kadar az üşengeç ve ürkek oluruz. Zihninizi dinginleştirmek ve tüm karmaşalardan uzaklaşmak için kendinize biraz zaman tanımalısınız. Kendinize sakin yaklaşın ve sorun gerçekten ne istiyorsunuz? Sizi gerçekten mutlu eden nedir? Tutkularınız nedir? Yanıtlarınızdan korkmayın ve onlara filtre uygulamayın. Gerçekten dinlerseniz aradığınız cevaplar içinizde var. Bu zaman alan bir süreçtir lütfen acele etmemeye çalışın.


Öncelikle konuştuğunuz kişinin kendiniz olduğunun farkına varın. Siz dışında bunları bilen ve duyan kimse yok bu yüzden rahat olun. Korkmayın, utanmayın, yargılamayın ve kaçmayın. Tüm toplum manipülasyonlarından sıyrılın. Siz hiçbir şey yapmasınız da çok güzel, çok özel, çok değerli ve biriciksiniz şimdi kendinizi keşfedecek ve kendinizle tekrar tanışacaksınız ve inanın asla korktuğunuz gibi olmayacak. Hayat sizi kişisel telefonunuzdan arıyormuş gibi olacak ve yapmanız gereken tek şey o telefona cevap vermeniz.

Aklınıza gelen anılarınız, düşünceleriniz zihninizde canlandığında bir film izliyormuş gibi izleyin ve tüm renkleri canlı renklerle doldurun istediğiniz o güzle sesleri ve o seslerle birlikte gelen tatmini ve sevinci hissedin.

Tutarlılık dikkat gerektirir

İstediğiniz şeyler için planladığınız süreçte son hedefe odaklamanız gerekir çünkü bu sayede yüksek bir motivasyonunuzu dinamik tutarsınız. Süreçlerinizi sahip olduğunuz ya da istediğiniz en ufak şeyde bile tutarlı olarak zaman geçirin. Zamanınız konusunda bencil olun ve sadece 15 dakika bile olsa odağınızı dağıtmayın. Evet, bunu sürekli ve tek başınıza yapmalısınız ama bu yalnız olduğunuzu göstermez. Unutmayın bunu asla yalnız yapmak zorunda değilsiniz. Mesela güvenilir, dengeli ve objektif bir sırdaş bulun ve fikirlerinizi birlikte yürütmek için yardım isteyin. Yargılamadan sizi destekleyecek birisi olması önemli. Kendi özünüzü görme aktivitenizin oluşması zaman alabilir. Bu sebeple sabırlı olun ve nerde, ne zaman, ne şekilde ve kimlerden yardım isteyeceğinizi bilmeniz bu süreçte çok önemli.

Burada bahsedilen tavsiyeler değerlerinizi temellendirmeniz ve temellendirdiğiniz değerler ve en derin arzularınızla bir iletişim ve bağ kurmanıza yardımcı olacak. Aynı zamanda sürdürecek olduğunuz yaşantıda güçlü bir motivasyon ve zevkli bir yolculuk size sunacaktır.


YORUMLAR