Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak Alışkanlıklar Nasıl Oluşturulur?

2 yıl önce eklendi

Hedefinizi destekleyen alışkanlıklara sahipseniz bu ilerlediğiniz yolda sahip olduğunuz anahtardır ve eğer karşıt üretken alışkanlıklarınız varsa ya bunları değiştirmelisiniz ya da hedefinize ulaşamamakla yüzleşmelisiniz.

Olumlu Alışkanlıklar Hedeflediğiniz Yolda Nasıl Yardımcı Olur?

Bir maraton koşma hedefiniz var ve düzenli koşu alışkanlığınız yoksa bitişe ulaşma ihtimaliniz düşüktür. Düzenli koşu sizi bu yolda dayanıklı kılar ve çeşitli desteklerle hedeflediğiniz yolda size yardımcı olur.

İhtiyacınız Olan Alışkanlıkları Belirleyin

Alışkanlıklarınızı değiştirmeden önce neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Her hedef için garanti olan alışkanlıklar vardır. Sizde hedefiniz için gerekli alışkanlıkları keşfedin.

Her Zaman Hedef Yolunda Yardımcı Olan Bazı Alışkanlıklar

1. Gündelik Alışkanlıklar; Her gün uygulanabilir ihtiyacınız olan rutin alışkanlıklar edinin.

2. Basit Olmalı; Karmaşık olanın bağlılığı daha zordur. Gerçekten karışıksa daha basitleştirin, en temelden başlayın, adım adım ilerleyin ve daha da karmaşıklaştırmayın.

3. Açık Olun; Sadece ne yapacağınızı değil, ne zaman ve nasıl yapacağınızı da belirleyin. Yeni yaratımlarda zaman belirlemek eylem için yardımcı olur.

• ‘’ Günde 1 Saat spor yapacağım. ‘’ yetersizdir. ‘’ Salı ve Cumartesi günleri 8-9 arası evde plates yapacağım ‘’ daha açıktır. Açık olmak için yeterli ayrıntıya ihtiyacınız var.

Girişime Hazırlanın

Eyleme geçmeyi engelleyen kalıplar vardır. Bunun önüne geçmek adına hızlı davranın ve bunları tespit edin.

Kişisel Başarı Nasıl Elde Edilir?

Sağlıklı beslenmeye karar verdiyseniz öncelikle depoladığınız abur cuburlardan kurtulmalısınız. Bu hedefinizde bir engel oluşturabilir. Aile bireyleri genellikle kişisel alan farkındalığında olmazlar. Onlar her akşam belirli saatlerde 30-45 dakika ya da ihtiyacınız olan miktarda yalnız kalmanız gerektiğini, rahatsız edilmemeniz gerektiğini söyleyebilir ve kişisel gelişiminiz için kendinize zaman tanıyabilirsiniz.

Daha Fazla Destekleyici Alışkanlık Edinin

Hedefiniz için gerekli olan alışkanlıkları belirlerken yeni oluşan alışkanlıklarınız için düşünün ve sağlam temelli bir planlama yapın. Örneğin; Her sabah 6:30 da koşuya çıkmak yeni alışkanlığınızsa bunu destekleyici alışkanlıklar edinin ve planlama yapın.

• 05:45 yataktan çık.

• Her gün bu saatte uyanabilmeniz için ek olarak akşam 22:30 da uyumak gibi ek bir alışkanlık gerekebilir.

• Diğer bir destek alışkanlık uyumadan önce koşu kıyafetlerinizi planlamak ve hazırlamak olabilir.

Emekleriniz için gerekli olan destek alışkanlıkları oluşturmak için biraz zaman ayırın. Bunlar son derece önemlidir. Karşı üretken alışkanlıklarınız sizi durdurabilecekken yeni destek alışkanlıklarınız sizi zafere doğru yönlendirebilir. Bu yüzden kendinize zaman ayırın ve daha önce bu yolda yalnız yürümeyi deneyip başaramadıysanız bir yaşam koçundan destek alabilirsiniz.


YORUMLAR